długość model rok podstawa kabiny osób Toalety cena

  Wynajem żaglówek na Wyspach Liparyjskich: Trasy

Siedem wysp Archipelagu Liparyjskiego tworzy duże Y, w centrum którego znajduje się Lipari. Promy przypływają tu z lądu, a dwie mariny zapewniają szeroki wybór lub. Lipari to największa wyspa (około 10 tys. Mieszkańców), z centrum miejskim o tej samej nazwie, Acquacalda, Canneto i Quattropani. Stolica to tętniące życiem miasto, które pozwala odkryć kolory, dźwięki i zapachy prawdziwej Sycylii zaraz po przybyciu: zdominowane przez zamek ze starożytnym hełmem miasto rozciąga się aż do malowniczego starożytnego portu (Marina Corta, nie można wrzosowiska) roi się od barów, restauracji, lodziarni, w których od razu można spróbować przepysznego granitu. Dwie mariny dla naszej łodzi to Marina Lunga i Pignataro, położone nieco na północ od centrum. Wyspa ma bardzo kamienisty wygląd, podobnie jak inne, ponieważ są pochodzenia wulkanicznego. Na południe od wyspy wznoszą się słynne Faraglioni z Lipari: dokowanie nie jest łatwe, ale warto spędzić tam pół dnia, być może kontynuując podróż w kierunku małej zatoki Valle Muria. Zamiast tego po stronie centrum Lipari, na północy wyspy, znajduje się zatoka Porticello. Miejsce do zakotwiczenia na około 5-10 m, którego nie można przegapić, przed spektakularnym, obecnie nieczynnym kamieniołomem pumeksu. Pozostałości po obróbce przekształciły ją w jasne, białe wybrzeże, które kontrastuje z różnymi odcieniami turkusu morza i błękitu nieba.
A teraz, po relaksie, statkiem: trasa na północny wschód do ekskluzywnej Panarei. Jest to najmniejsza wyspa iz biegiem lat stała się małym rajem dla VIP-ów: natura śródziemnomorskich zarośli, hibiskusa i bugenwilli skrywa wille będące klejnotami architektury, wykonane z białego wapna i szlachetnych materiałów. Miasto nazywa się San Pietro, przy dwóch bojach można cumować taksówką wodną. Glamour czuje się tu jak w domu, pijąc drinka na tarasach lub po prostu spacerując po pięknej zatoce. Jeśli chcesz mniej światowych miejsc na wysepce, są dwie zatoki marzeń, Cala Zimmari i Cala Junco, gdzie możesz zakotwiczyć i cieszyć się wzniosłym krajobrazem. System skał i wysepek tuż przed San Pietro sprawia, że ​​jest to wyjątkowe miejsce: Le Guglie, Bottaro, Lisca Bianca i Lisca Nera wyłaniają się ostro i kamienisto od wód, aż do Basiluzzo. Na tej niegościnnej wysepce Michelangelo Antonioni nakręcił w 1960 roku pierwszą część filmu L'Aventura, w którym turysta znika, prawie połknięty przez niedostępną naturę.
Płyniemy z rozwiniętymi żaglami w kierunku Stromboli, kolejnej perły naszej żeglarskiej trasy. Jest to wyspa na północno-wschodnim krańcu, nieco ponad 20 mil od Lipari. Jest rozpoznawalny z dużej odległości, ponieważ to nic innego jak zwarty wulkan o wysokości prawie tysiąca metrów, który wyłania się z wód. Jego aktywność jest widoczna im bliżej się zbliżamy, fumarole, lapilli i magma. La Sciara del Fuoco: żarząca się magma spływa po dużej dolinie, a obserwacja z morza nocą jest bezcennym przeżyciem. Na wyspie nie ma marin, a jedynie możliwość zakotwiczenia, przy dość głębokich wodach. Najlepsze jest przy Fico Grande, z widokiem na wioski San Vincenzo i San Bartolo. Podejście do ujścia Stromboli (z oficjalnym przewodnikiem) jest dość wymagające (3 godziny marszu z różnicą wysokości około 900 m), ale widok z grani i emocje związane z erupcją odwdzięczą się za każdy wysiłek. Wulkan jest aktywny nieprzerwanie od 200 lat iw zależności od okresu może wybuchać co 5-20 minut. Hałas, drżenie ziemi, potem eksplozja i lapilli, wszystkie widoczne z bezpiecznej odległości, ale wystarczającej do podniecenia, odnoszą się do najbardziej tajemniczych i majestatycznych zjawisk naturalnych. Nawet jeśli nie wspinasz się na szczyt, równie spektakularne jest opłynięcie Stromboli i obserwowanie aktywności ze wszystkich perspektyw. Istnieje również możliwość zakotwiczenia w Ginostra, aby odwiedzić tę odległą wioskę z charakterystycznymi białymi domami.
Po wypłynięciu łodzią czas na długą nawigację, aby wrócić do centrum archipelagu. Celem jest Salina: wyspa ma własne źródła słodkiej wody, które pozwoliły na rozwój bujnej roślinności. Na zboczach nieaktywnego wulkanu rosną winorośle, które produkują Malvasia, doskonałe lokalne wino passito. Salina posiada dobrze wyposażoną przystań turystyczną, w której w razie potrzeby można zacumować łódź lub katamaran; malownicza wioska Santa Marina wita gości ulicą poświęconą wielkiemu Massimo Troisi. Na tej wyspie nakręcono kilka scen z jego najnowszego arcydzieła Il postino. Żeglując dookoła wyspy odkryjesz inne klejnoty: zatokę Lingua z wioską rybacką, Rinellę z małą plażą i po drugiej stronie Santa Marina spotykamy Pollarę. Ta podobna do amfiteatru zatoka została utworzona przez wygasły wulkan; erozja stworzyła stosy i dziurę w jaskini, łuk w skale. Możesz zakotwiczyć w pobliżu, aby cieszyć się tym zakątkiem morskiego raju.
Na zachodzie znajdują się wyspy: Filicudi i Alicudi. Podczas gdy drugi wymaga długiej nawigacji, a lądowania są ograniczone, pierwszego nie można przegapić. To malutka wysepka, z dala od wielkiej turystyki, gdzie w dwóch wioskach Pecorini i Filicudi Porto można odetchnąć autentyczną atmosferą. W głównym centrum znajduje się bar, restauracja i bankomat. Profil czerwonych i brązowych skał jest dziki, tworząc scenariusze o niezrównanej urodzie. Można go zakotwiczyć w zatoce w pobliżu portu lub na boi, w obu wioskach lub u źródła Pecorini, jednego z najbardziej urokliwych miejsc na całym archipelagu.
Czas wracać do bazy naszą żaglówką; mamy czas na ostatnią wizytę na Vulcano, najbardziej wysuniętej na południe wyspie. Jak sama nazwa wskazuje, składa się z wulkanu (podobnie jak wciąż aktywny Stromboli). Będąc w Porto di Levante (boje lub pomosty) schodzimy na przyjemny spacer po tętniącym życiem centrum, pełnym barów i restauracji: niedaleko plaży znajduje się źródło siarkowe, w którym można kąpać się w błocie. Możemy wtedy wspiąć się do ujścia wulkanu, znacznie łagodniej niż na Stromboli. Teraz wakacje dobiegają końca, tydzień pięknej, naturalnej scenerii i nawigacji, która pozostanie w naszej pamięci

  Kiedy popłynąć łodzią na Wyspy Liparyjskie

Wakacje na łodzi na Wyspach Liparyjskich: dzięki swojemu położeniu na północy Sycylii, Wyspy Liparyjskie cieszą się śródziemnomorskim klimatem, który umożliwia żeglowanie praktycznie przez cały rok. Oczywiście miesiące zimowe są chłodniejsze i bardziej deszczowe, ale na przykład między styczniem a marcem temperatura waha się między 10 a 15 maksymalnie. Kwiecień i maj stają się idealnymi miesiącami na wakacje na żaglówce lub motorówce, kiedy maksima zaczynają przekraczać 20 stopni, przy zmniejszonych opadach deszczu. Miesiące letnie są wyjątkowe pod względem słonecznych godzin, chociaż średnia maksymalna temperatura nie przekracza 28 stopni i jest łagodzona przez wiatr. Pamiętajcie, że lipiec i sierpień mogą być dość oblegane przez turystów. Wrzesień, październik to najlepszy wybór na wynajem czarteru na Wyspach Liparyjskich: właściwa równowaga między spokojem a ciepłym lub ciepłym klimatem.

  Rodzinne wakacje pod żaglami na Wyspach Liparyjskich

Wakacje na łodzi na Wyspach Liparyjskich są odpowiednie dla całej rodziny, nawet z dziećmi. Możesz wypożyczyć żaglówkę ze sternikiem lub bez załogi lub luksusowy jacht. Klimat jest przyjemny do października, wiatry rzadko stają się silne. Wyspy Liparyjskie oferują bardzo różną gamę wysp: od bardziej turystycznych Lipari, Salina, Vulcano, po ekskluzywną Panareę, niegościnne Stromboli, nieskażone Filicudi. Można zorganizować dodatkowe zajęcia, aby uczynić Twoje wakacje niezapomnianymi: spływy kajakowe, SUP, narty wodne, trekking, kolarstwo górskie, degustacje, trasy artystyczne i archeologiczne, gry dla dzieci. Rodziny są mile widziane i będą miały tysiące okazji do zabawy!